LajmeTeknologji

Sony nxjerr aparatin fotografik FX3, kaq do të kushtojë

FX3 mund të regjistrojë pamje 4K me marrjen e mostrave me ngjyra 10-bit 4: 2: 2 ose të nxjerrë video RAW 16-bit mbi portën e tij me madhësi të plotë HDMI. Ai mund të kapë video 4K me 120 korniza në sekondë dhe video 1080p me deri në 240 korniza për sekondë dhe ju të merrni akses në profilin e ngjyrave të kompanisë S-Cinetone. “Sony” ka përfshirë gjithashtu një sistem aktiv ftohjeje brenda kamerës që thotë se i lejon FX3 të shkrepë video për deri në 13 orë pa ndërprerje.

Karakteristikat e tjera të kryefjalës përfshijnë stabilizimin në trup që mund të kombinoni me një modalitet softueri aktiv për ulje edhe më të lëkundjeve, lojëra elektronike të dyfishta për kartat CFexpress dhe shumë pika montimi për të bashkëngjitur pajisje shtesë që mund t’ju nevojiten. Do të vijë gjithashtu me një dorezë të përfshirë që përmban lidhje XLR / TRS dhe një fole kufjesh 3.5 mm për monitorimin e audios. Një gjë që nuk do ta gjeni në FX3 është filtrat e integruar ND. Ky është një tipar që është i popullarizuar në këto lloje të kamerave.

FX3 do të kushtojë 3.900 dollarë kur të bëhet i disponueshëm nga mesi i marsit. Kjo e bën atë më të shtrenjtë se A7S III, por dukshëm më të përballueshëm se konkurrentët si 5.500 dollarë C70 nga “Canoni” dhe shumë nga kamerat e linjës Kinema të “Sonyt”.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close