LajmeMaqedoniTopLajm

Situata me Kovid 19/ Presidenti thërret Këshillin e Sigurisë

Nesër, 29 Tetor 2020 ( E Enjte ), me fillim në ora 11.00 në Kabinetin e Presidentit në “Vila Vodno” do të mbahets eanca e Këshillit për Siguri të RMV-së – thuhet në një njoftim nga Presidenca.

Në seancë, krahas anëtarëve të rregullt të Këshillit, me ftesë të Presidentit Stevo Pendarovski, do të merr pjesë edhe Ministri I Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Sic thuhet në njoftim, në seancën e 9-të të Këshillit të Sigurisë do të bisedohet për situatën aktuale me pandeminë e COVID-19 në territorin e RMV-së dhe për masat dhe aktivitetet e institucioneve kompetente. 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close