Bota

Shtohen rastet dhe viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia vijon të shënojë një trend rritës për sa i përket viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë nga 101 mijë tamponë të kryer në 24 orët e fundit 1,585 persona kanë rezultuar të infektuar.

Rritje ka pësuar edhe numri i viktimave. Në 24 orët e fundit janë raportuar 13 persona që humbën jetën si pasojë e COVID-19 nga 12 që ishin dje.

Personat që e kanë fituar betejën me virusin janë 689 ndërkohë që është rritur me 6 numri i shtrimeve të terapinë intensive.

Rajonet më të prekura që vijojnë të shënojnë më shumë raste të reja vijojnë të jenë Lombardia dhe Kampania.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close