LajmeSport

Shkup zbraz xhepat 100 mijë euro për sulmuesin

Edhe pse ishin ekipi më aktiv në këtë merkato dimërore, FC Shkupi ka edhe një emër tjetër për të prezantuar me të cilin ka arritur marrëveshje disa orë para mbylljes së afatit kalimtar.

Sulmuesi nga Guinea, Mamadouba Bangoura është futbollisti që do të përforcojë repartin e sulmit te FC Shkupi. Drejtuesit e skuadrës bardheblu kanë paguar plot 100 mijë euro për të realizuar transferimin e talentit 20 vjeçar në Çair.

Shkupi në këtë merkato ka sjell tre futbollist sulmues, ku përveç, Bangouras, me bardheblutë firmosën edhe Rexhinaldo dhe Matej Cvetanovski që erdhi nga radhët e Vardarit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close