LajmeMaqedoniTopLajm

Sela: Ne vijmë për t’ju bërë të lirë, mos t’ju gënjejnë se ASH-AAA do t’ju nxjerrin nga puna

Unë edhe Afrimi u bëmë bashkë dhe i bëmë bashkë të gjithë shqiptarët. Kështu tha kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela nga Kumanova ku shtoi se fitorja është e padiskutueshme.

“E kur i ndamë listat vendosëm si Aleancë t’i japim bashkudhëtarë njerëzit më të mirë prej nesh. Bujarën por sidomos profesor Elmi Azirin i cili është nderi dhe krenaria jonë por edhe e Kumanovës” tha Sela.

Sipas tij ndryshimin të gjithë shqiptarët e presin. Ai tha se ata vijnë në paqe dhe fisnik ashtu sic janë shqiptarët.

“Ne vijmë për t’ju bërë më të lirë. Mos të ju gënjejnë ata që thonë që ASH dhe AAA do t’i nxjerr prej pune shqiptarët. Nuk ka për të ndodhur. Përcillni këto mesazh të gjithë shqiptarët që mundohen t’i frikësojnë”, tha Sela më tej.

Sipas tij vota e shqiptarëve do të jetë motivi për të mbrojtur cdo para dhe tatim që e paguajnë shqiptarët.

“18 vite shqiptarët votuan një koncept. Ata nuk ishin në krye të detyrës dhe ata nuk kanë pse të dalin tani me oferta të rrejshme të cilat do të shërbenin vetëm si mbulues i diskriminimit, si mbulesë i mungesës së perspektivës dhe zhvillimit ekonomik, eksploatimit dhe shtypjes që i bëhet shqiptarit”, deklaroi Sela.

Sela tha se në program janë të parashikuar 500 milionë investime direkte në vendbanimet shqiptare për t’i zgjidhur hallet e tyre.

Related Articles

Back to top button
Close
Close