LajmeRajon

Rrëfimi më emocionues për luftën ‘Ma kanë hedhë fëmijën nga djepi” (VIDEO)

Ndonëse kanë kaluar më shumë se 20 vjet nga lufta në Kosovë, rrëfimet e asaj kohe janë shumë të freskëta dhe mjaft emocionale.

I tillë është edhe rrëfimi i një nëne e cila kishte ikur nga vatra e luftës diku në Kosovë me fëmijët e saj, ndërsa për media rrëfen tmerrin që ka kaluar gjatë rrugës.

Ajo dëgjohet duke rrëfyer se si ushtria serbe i kanë larguar me dhunë nga shtëpitë ndërsa fëmijët ikanë torturuar.

Për më shumë shikoni rrëfimin e kësaj nënë i cili është mjaft emocionues.SYRI.net/top24

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close