LajmeMaqedoniTopLajm

Qufli Adili nga ASH: Lirimi i Mijallkovit dje s’ishte i rastësishëm

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se nuk është e rastësishme që ish shefi i DSK-së Sasho Mijallkov u lirua në ditën kur kreu i ri i LSDM-së mori mandatin për formimin e Qeverisë së re. Sipas tyre, pushteti lënë të lirë kriminelët dhe mban pas grilave shumë shqiptarë të pafajshëm edhe përkundër dëshmive për pafajësinë e tyre, shkruan Alsat.

“Kujtojmë se kjo që qeveri erdhi në pushtet me mashtrimin për drejtësi, mbahet gjallë me zor në emër të drejtësisë dhe në emër të eurointegrimeve, ndërsa në realitet të gjitha veprimet dhe vendimet janë kundër drejtësisë dhe kundër parimeve evropiane. Dje u pa qartë se ky regjim është i lidhur ngushtë me krimin dhe korrupsionin dhe se gjithë mandatin e vet e ka kaluar duke falur e amnistuar kriminelë.”- deklaroi Zylfi Adili, Aleanca për Shqiptarët.

Related Articles

Back to top button
Close
Close