MaqedoniTopLajm

Publicisti Berat Azizi ka goditur Besën dhe zv.ministrin Sadat Sulejmani

Azizi u shpreh përmes një statusi në facebook ku u shpreh:

”Per te kritikuar dike duhet te punosh me shume se ai. Partia BESA,deshtim total ne kulture. Vetem 14.8 perqind e buxhetit per projektet shqiptare. Duhet ta konsultoni ish ministrin e AA, Hysni Ismaili dhe sekretarin e BDI si arriten vitin e shkuar te marrin afer 44 per qind te buxhetit per kulture per te financuar projektet shqiptare. Pushteti kerkon pune, dije, guxim dhe qendrim te palekundur.”

Gazetari Berat Azizi ka vazhduar me akuzat rreth finansimit të kukturës shqiptare nga ana e Ministrisë së Kulturës. Azizi i ka sugjeruar Besës dhe zëvendësit Sadat Sulejmani që në vend se ta akuzojnë ta konsultojnë ish ministrin Hysni Ismaili se si mbëshetetet kuktura shqiptare.
Ai më tej ka shtuar, se pushteteti këkon punë, dije, guxim dhe përqëndrim të palëkundur.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close