BotaLajme

Princi Charles dhe Dukesha Camilla marrin dozën e parë të vaksinës

Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornwall kanë marrë vaksinat e para të Covid-19, një muaj pasi u infektuan.

Princi Charles, 72, dhe Camilla, 73, janë mes 12.6 milion njerëzve në MB që kanë marrë të paktën një dozë vaksine deri më tani.

Nuk dihet se cilën vaksinë morën Princi Charles dhe Camilla apo nëse ishin vaksinuar së bashku.

Disa figura të profilit të lartë kanë zbuluar gjithashtu publikisht janë vaksinuar.  Elton John, 73 vjeç dhe Michael Caine, 87 vjeç, u bën pjesë e një reklame, ku i kanë bërë thirrje publikut të vaksinohet. Videoja synon të tregojë të tjerëve se marrja e dozës për të shpëtuar jetën është e lehtë dhe e sigurt./abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close