BotaLajme

Përmbytjet e frikshme në Gjermani, si u zhytën në ujë qindra makina luksoze (Video)

Evropa Perëndimore, e cila po përballet me përmbytjet më vdekjeprurëse në vitet e fundit, e ka gjetur veten në një “ferr” uji.

Miliona euro dëme llogariten gjithashtu nga tregtarët lokalë që panë makinat e tyre të shkatërruara brenda pak minutash.

Qindra kompani, duke përfshirë edhe tregun e makinave, panë makinat e tyre të varrosura në baltë.

Karakterisitke janë dy video nga parkingu nëntokësor i Përfaqësisë AUDI dhe Përfaqësia e oborrit të Porsche në qytetin e Heilbronn në Gjermaninë Jugore.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close