BotaKurioziteteLajme

Pas 50 vitesh, bie borë në Arabinë Saudite

Për herë të parë pas 50 viteve, bie borë në Arabinë Saudite, përcjell “Sputnik”. Bora ka rënë në disa pjesë të Arabisë Saudite, një fenomen shumë i rrallë pasi stuhitë e dëborës goditën Lindjen e Mesme.

Paralajmërime për motin e keq janë dhënë për disa pjesë të vendit, ndërsa Aser është rajoni më i goditur, me më shumë dëborë.

Shumë qytetarë sauditë kanë postuar video dhe foto të dëborës në shkretëtirë, dhe më interesantet dhe më të shikuarit janë ata me deve.

Në fund të janarit, temperatura në Arabinë Saudite ra nën zero gradë Celsius.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close