LajmeMaqedoniTopLajm

Numri i votuesve në rrethin e parë dhe rrethin e dytë në RMV, krahasim (INOGRAFIK)

Sot mbahet rrethi i dytë i zgjedhjeve të shtata lokale në Maqedoninë e Veriut që nga pavarësimi i vendit. Deri në orën 11:00 kanë votuar 160.035 votues, gjegjësisht 14.11%, shkruan portalb.mk

Për krahasim, në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale, deri në këtë orë kanë votuar 184.275 votues, gjegjësisht 10.30%.

Më poshtë mund të shihni infografikun për daljen e votuesve në disa prej komunave me shumicë shqiptare dhe daljen e përgjithshme.

Dalja e votuesve deri në orën 11:00
Dalja e votuesve deri në orën 11:00

Related Articles

Back to top button
Close
Close