LajmeMaqedoniTopLajm

Nuk ka prezencë të variantit britanik të Covid-19 në vend, tha Filipçe

Rezultatet e analizave që janë bërë në laboratorin e ASHAM kanë treguar se tek ne nuk ka mutacion të koronavirusit, të ngjashëm me variantin që u shfaq në Britani të Madhe, njoftoi ministri Venko Filipçe.

Në lidhje me: Variant i ri i virusit korona, edhe në vendin tonë

“I njëjti virusi është ende i pranishëm, kjo nuk është sinjal për të zbutur masat. Megjithëse numri i personave të infektuar rishtazi po bie, ne ende duhet të jemi të kujdesshëm, sepse tani shkollat ​​kanë filluar të funksionojnë përsëri.

Të gjitha masat e mbrojtjes mbeten. Javën e ardhshme do të analizojmë situatën dhe bazuar në atë do të sjellim masa dhe rekomandime të tjera, tha Filipce

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close