MaqedoniTopLajm

Një i vdekur dhe disa të lënduar në Ohër në një aksident trafiku

Gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë në afërsi të Ohrit ka humbur jetën një 52 vjeçar nga Kërçova. Siç njoftojnë nga SPB-Ohër, aksidenti ka ndodhur mbrëmë bë ora 18:05 minuta, kur janë përplasur një makinë e tipit Folksvagen Bora”, me targa të Kërçovës e drejtuar nga S.I. dhe një mjet ngarkues “Citroen Jamper”, me targa të Shkupit, drejtuar nga 29 vjeçari B.M nga Saraji i Poshtëm.
“Në vendngjarje ka nderuar jetë vozitësi S.I., derisa lëndime të rënda trupore kanë marr bashkudhëtari në makinën “Folksvagen Bora”, 40 vjeçari D.K. nga Kërçova dhe vozitësi B.M.. Lëndimet e tyre janë konfirmuar në spitalin “Sv. Erazmo”, në Ohër. Në vendngjarje hetime kanë kryer ekipet policore dhe Prokurori publik, me urdhrin e të cilit do të kryhet obduksion ndaj trupit të viktimës”, njoftojnë nga SPB-Ohër.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close