BotaLajmeRajon

Një 12-vjeçar nga Prizreni mbytet në Ulqin

Një djalë 12-vjeçar nga Prizreni është mbytur të mërkurën rreth orës 15:00 në plazhin e Velikës në Ulqin, raporton Vijesti.

Pas mbërritjes në vendngjarje, ekipi mjekësor i urgjencës ka tentuar reanimimin, por nuk ka pasur rezultat.

Rasti është vënë në dijeni të Prokurorisë së Lartë të Shtetit në Podgoricë, e cila ka urdhëruar kryerjen e obduksionit të trupit.

Autopsia tregoi se është mbytur.

Sipas Vijestit, djali ka ardhur në plazh me vëllain dhe nusen e tij, por asnjë nuk e ka vënë re se ai po mbytej.

Ai është nxjerrë në breg nga një turist nga Kosova, i cili ka vërejtur se fëmija në mënyrë të panatyrshme po notonte mbi ujë.

Është tentuar edhe reanimimi para mbërritjes së ambulancës, por pa sukses.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close