LajmeMaqedoniTopLajm

Nikolla Micevski: Deputetja e infektuar me COVID-19 të enjten të votojë me skafander

Nikolla Micevska koordinator i grupitat parlamentar të OBRM-PDUKM-së, për TV21 konfirmoi se deputetja nga Gjevgjelia është në izolim për shkak të Covid-19.

Micevski u pyet nëse të enjten do të kërkojnë nga deputetja që të marrë pjesë dhe të votojë me skafander, ai tha se këtë do ta kërkojnë nga Kuvendi.

“Gjithsesi do të kërkojmë, duke pasur parasysh protokollin e sjellë nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse dhe praktika e votimit të tillë”, tha për TV21, Nikolla Micevski.

Seanca për votimin për iniciativën e mosbesimit të Qeverisë është caktuar për të enjten në ora 11:00.

Related Articles

Back to top button
Close
Close