LajmeMaqedoniTopLajm

Neziri: Turp ta përmend BDI rrugën Shkup-Bllacë, pesë vite nuk janë realizuar dy kilometra

Deputeti i opozitares Aleanca për Shqiptarët (ASH), Adnan Neziri nga Kuvendi ku po zhvillohet debati për Qeverinë e re e quajti atë vazhdimësi e Qeverisë aktuale që dështoi në çdo sferë dhe premtim.

“U përmend rruga Shkup-Bllacë, është turp ta përmendni pasi gati 5 vite nuk janë realizuar as 2 km, për Malin Sharr e keni shkatëruar dhe jam i bindur se asgjë nuk do të rregulloni, atje vetëm po shkatërroni. Jemi dëshmitar se regjistrimi nuk u realizua në afat të caktuar dhe shumë qytetarë mbetën pa u regjistruar”, tha Neziri.

Related Articles

Back to top button
Close
Close