LajmeMaqedoniRajonTopLajm

Nëse Vuçiç mbështet Rusinë, Rama e Kovaçevski të tërhiqen nga Ballkani Hapur

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është në mes dilemës nëse duhet të mbështet BE-në dhe shtetet tjera në vendosjen e masave sanksionuese kundër Rusisë ose të reshtohet krahas Rusisë në pushtimin e Ukrainës shkruan TOP24.

I gjendur mes kësaj dileme të Vuçiqit, shtohet shqetësimi se nëse përmes “Ballkanit të Hapur” do të vazhdoj finansimi dhe mbështetja e Rusisë në momente kur e gjithë bota është çuar në këmbë kundër Rusisë. Kjo situatë e krijuar do të duhej të sillte reflektim nga ana kryeministrit Edi Rama dhe kryministri maqedonas Dimitar Kovaçevski që të tërhiqen nga Ballkani Hapur shkruan TOP24.

Related Articles

Back to top button
Close
Close