Sport

Në prag të fillim sezonit, PSG ‘infektohet’ nga COVID-19, tre lojtarë rezultojnë pozitivë

Tre futbollistë të PSG kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 së fundmi.
Vetë klubi francez njofton se 3 janë të konfirmuar zyrtarë kurse të tjerëve në grupin e futbollistëve si dhe stafit të trajnerëve do u bëhen të gjithëve tamponëve.

Mediat franceze aluduan më parë për dy raste, dhe që ata mund të ishin Di Maria dhe Leandro Paredes të cilët kaluan pushimet në Ibiza, por ende nuk dihet.

PSG ishte shumë afër suksesit muajin e kaluar të fitimit të Champions League për herë të parë në histori, por nuk ia doli në finale ndaj Bayern Mynih. Më 10 shtator nis sezoni i parizienëve i cili kalon nga Lens fillimisht.

Related Articles

Back to top button
Close
Close