LajmeMaqedoniTopLajm

Muzeut të alfabetit në manastir i janë ndarë vetëm 6mi eu nga ministria e kulturës thonë nga AA

Sot në press konferencën e organizuar nga koalicioni ASH-AAA në sheshin Skënderbe, Faton Fazliu ka thënë se ministria e kulturës muzeut të alfabetit në Manastir i ka ndarë 6mi eu buxhet. Kjo qasje ndaj institucioneve të kulturës siç është muzeu i alfabetit është denigruese dhe nënçmuese për kulturën shqiptare.

Por kjo nuk përfundon këtu në për muzeun en nënë terezës janë ndarë vetëm 1200 euro.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close