LajmeMaqedoniTopLajm

Muhabete tetovarçe 4 in 1 / Demostratat për fakturat e frajtme të aletrikës … Bdi pse jo…Drejtoria e sankcioneve ta prajshe objektin te Mavrovasja …Xhi lipën VV në MKD ?

Muhabeti 1

Natën e ditës kur duheshte të mbahet demostrata për fakturat e frajtme të aletrikës dhe ngritjen e çmimit të strujës për 7,4 % ,u kall EVN .Po aq lesha u dukën Tetovarët o EVN (a kush qëndron pas atyre akteve dhe da prajshin seriozitetin e qytetarëve ) dhe da hamë peshkin,serioziteti i qytetarëve të Tetovës është aq i theksuar sa që do mërziten oligarkët e Mepso ,Elemit dhe Qeveria dhe as paracetemolli as rakija nuk do va heke kokëdhimbjen . Neve si harxhues të strujës fakturat na vajnë në emën të EVN pra as në emën të MEPSO as ELEM ( problemi i tyre i mbrendshëm se kush sa mer dhe si ndahen ) pra demostrusit i drejtohen me terme Hajduta EVN-së me të drejtë (aspekti ligjor dhe gjyqësor thotë para gjykatës letërdërgues te fakturave tek qytetarët ashtë EVN pra njeh EVN ). A do reflektoje EVN …Çëllo mos reflektoje …Sepse njerës oligark të pushtetit aktual të dy nacionaliteteve (shqiptar dhe maqedonas vëllezër për nga BIZNESI ) nuk do hjekin dorë pi lluksit dhe përfitimeve enorme personale që nga fundi 2001 njen shtahi 2020 pare si Xhajiçi kan fitu nga EVN dhe simotrat ELEM dhe MEPSO . Pse shiptarët nuk i mbrojti Partia shiptare BDI dhe nuk e ngrajti zanin asnihere në Qeveri që është pjesë për 20 vjet po o njerës ato kan marë nga kulaçi ( autori i këtyre rreshtave ndonjëherë tjetër do u kallxoje se si ashtë shajt ESM në EVN sepse ka qenë në Bordin Mbykëqyrës ne ESM në fund vitit 2001- dhe fillim të 2002 ene kush sa hise ka marë ene tonët ene të atynëve)… se më për bllokun tjetër maqedonas nisoj oligarkë të pushtetit vetëm i kan ndrou dresat nuk e kemi prajt donise qetër. …Pra halis problem …Organizatorët vetëm le të vazhdojnë kështu si janë tue e çu .unë u besoj ….rezultati do vaje me seriozitetin e hekurt…

muhabeti 2

BDI pse jo …Bëjeni o burra merreni kryeministrin me Naser Zyberin … …ose ironia a duhet krejt të mendojmë si Artani ose nëse jo jemi tradhtarë…HA HA …hajdi knejna….ashiqare diktohet se demode i ka arsyetimet…. dhe vazhdoni …askush nuk u pengon ju të mos bisedoni…një këshillë për Ali Ahmetin nga dashamirsia e them ndroe Artanin sa nuk tka shtaj ma thellë në vallen e Pendushkës,se do përlahesh me krejt shiptarët ( pse e them këtë mos tët ndodhe si autori i këtij shkrimi që Naserin e ka pas në grupe të ushtrimeve në Fakultetin Juridik në Prishtinë në gjenertën 1979-1980 ,nisoj edhe Aliun nga ato vite e kam takuar ai në pedagogjik ka qenë, as njëherë kur xha si ka kërkuar Aliut këtë në vazhdim e shkruaj se në BDI do klisha të DBK lavdrohen nuk nxjerrim nga puna askënd autori i këtyre rreshtave shembull klasik jo njëherë 3 here përkundrazi tre herë njerzit e tijë rreth e rrotull i janë hakmarrë nga 2001-2014 ,( Musa and Qima ) 3 herë më kan nxjerë nga puna, kulmi kur ma mbyllën Radio Visarin ,nuk e gëlltita ,pronë private investim privat, e vetmja radio legale pra me licencë që ishte në UÇK dhe më lanë rrugëve pa asnjë të ardhur deri 2014 kur u ktheva nga SHBA dhe bleva Radio Fokusin ,pra o Ali ndëgjoe njëherë një zë të ri të kohës të demonstrantëve të 1981 )

muhabeti 3

Edhe zogjtë e malit e dijnë se kush e ndërton objektin te Mavrovasja pra Fontanën . Vetëm kryetari i Komunës së Çairit nuk e di.As pronari nuk e di. Na ndodhë kalaja e Rozafës,por kjo nuk po prishet . Hasan Prishtina e di po nuk kallxon, se ai i ka pa për ditë .Ok Për së dyti prishet tenderi për prishje asnjë firmë .Ok kujt ia mba firmave …kur do vaje mapa ai aga xhi nuk ishte te kafja ku maten burnitë …do kajnë ene zogjtë e malit . Ka zgjidhje thojnë në Tetovë dikur ndoniherë Drejtoria e sankcioneve në kuadër të Ministrisë së drejtësisë që menaxhon burgjet ,i prishte me të burgosurit …pra ai aga që nuk ishte atë natë kur ndërtohej pastaj le të matet me burgjet…Tender në katër sy Komuna e Çairit dhe Drejtoria e Sankcioneve …pse e themi kur mundin 110.000 objekte nëpër Maqedoni pse nuk mundet edhe kjo të jetë në të zezë .Po ama kjo ua ze frymën dhe pamjen dy përmendoreve të vetme shqiptare në Shkup Skënderbeut dhe Hasan Prishtinës …

muhabeti 4

Nëse keni mendu se u çmendën tetovarët ene njen sabah nuk flejtën se LVV vajn në Maqedoni …Çëllo mos çmenden …… .Si mundet Maqedonia pa asnji parti autoktone shqiptare …a ka mbet ene doni parti pi Kosove të bëje invazion në MKD .bollni më …o LVV flm… rrajni agje ku jini.se vajn sikur u bie BDI që të dobsojë opozitën kosovare këtu në MKD

Related Articles

Back to top button
Close
Close