MaqedoniTopLajm

MPB: Janë regjistruar 399 shkelje për mosmbajtje të maskës

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga Covid-19.

Nga MPB thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 399 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse.

MPB ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e Covid-19.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close