LajmeMaqedoniTopLajm

MPB: 399 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikë së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsejtë 399 shkelje për mos-mbajtje të maskës.

Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dhe zbatojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Related Articles

Back to top button
Close
Close