LajmeMaqedoniTopLajm

MPB: 251 shkelje për mos-mbajtje të maskave

Gjatë natës së kaluar (11/12.07.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse janë regjistruar 251 shkelje.

Ministria për Punë të Brendshme apelon deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close