MaqedoniTopLajm

Mitrev: Me djalin kemi ndërprerë kontaktet që para 6 vitesh, më vjen keq se si një i ri me të gjitha mundësitë zgjodhi rrugën më të frikshme

Desha të i’u tregoj prindërve të mi që mundem i vetëm të gjej rrugën dhe se ajo rrugë është e mirë, kështu tha 25 vjecari me nënshtetësi gjermane dhe prejardhje maqedonase para gjykatës së Frankfurtit Filan Mitrev shpjegoi se si zgjodhi rrugën e gabuar.

Gjykimi i cili është ende në proces e tërhoqi vëmendjen e opinionit maqedonas atëherë kur autoritetet gjermane njoftuan se babi i djalit i cili kishte përgatitur shpërthim vetëvr*asës ishte pronar i Spitalit për kardiologji në Maqedoni.

Mediat gjermane të cilat japin detaje nga gjykimi shkruajnë se Filani deklaroi se ai ishte naiv, kishte një fëmijëri të lumtur dhe kurrë nuk u godit nga prindërit e tij.
Babai i tij kirurgu Zhan Mitrev tha se Filani jetonte në Gjermani dhe mbante lidhje me të deri para disa vitesh. Ai mendon se ka zgjedhur rrugën e gabuar dhe duhet të jetë përgjegjës për këtë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close