LajmeMaqedoniTopLajm

Mickovski vjellë vrerë kundër Edi Ramës, BE-ja lejon Edi Ramën (Video)…

Kryetari i VNRO-DPMNE- së, Hristjan Mickovski gjatë një prononcimi për media tha se me pranimin e propozimit francez negociatat për anëtarësim në BE do ti filloj Shqipëria dhe Edi Rama jo ne u shpreh Mickovski, shkruan TOP24.

Mickovski më tej shton se nëse Komisioni Evropian ka vlerësuar se vendi i Edi Ramës është atje ndërsa vendi i Maqedonisë nuk është aty atëher ky është vendim i komisionit Evropian unë nuk kam se çfarë të përzihem. Nëse komisioni Europian lejon që Maqedonia të presë 22 vite ndërsa Edi Rama atje ndanë vlera Europiane e jo unë dhe këta njerëz këtu atëher ky është vendim i tyre dhe populli maqedonas duhet ta dij se me këtë nënshkrim nuk fillojmë ne negociatat por Shqipëria dhe Edi Rama tha Mickovski përcjellë TOP24.

https://fb.watch/e2Z5-yeuUo/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close