LajmeMaqedoniTopLajm

Mickoski: LSDM premtoi shoqëri për të gjithë, po doli një shoqëri për një familje

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga Petroveci sot theksoi se Maqedonia aktualisht është e okupuar nga një qeveri plotësisht e paaftë dhe kriminale e udhëhequr nga politikanë të falur nga çështjet kriminale dhe krimi politik.

Në këto zgjedhje, tha ai, qytetarët kanë një zgjedhje sepse nga njëra anë ka padrejtësi, krim dhe poshtërim të udhëhequr nga politikanë nga tranzicioni i LSDM-së dhe Zoran Zaev, dhe nga ana tjetër ekziston shteti ligjor me politikanë të ndershëm nga OBRM-PDUKM.

“Ata premtuan gjithçka, ju kujtoni se ata thanë se do të sjellin jetë në Maqedoni dhe një shoqëri për të gjithë, por një shoqëri doli për një familje, disi vetëm që ajo familje të jetojë më mirë dhe më luksoze dhe më mirë, dhe të gjithë të tjerët jetojnë në mjerim të zhgënjyer të largohen nga vendi”, tha Mickoski

Mickoski shtoi se në vend të drejtësisë dhe reformave në gjyqësor, LSDM, siç theksoi ai, mori vendime gjyqësore “trans-track” kur duhej të tregtohej me nder dhe dinjitet dhe në mënyrë brutale ndryshoi Kushtetutën.

Related Articles

Back to top button
Close
Close