LajmeMaqedoniTopLajm

Mickoski i kundërpërgjigjet Zaevit: Nëse aq shumë do, propozo ndryshime me flamur evropian

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i është kundërpërgjigjur kryeministrit Zoran Zaev.

Megjithatë Mickoski ka deklaruar, se insistojnë që përkatësia kombëtare të qëndrojë edhe në dokumentet e udhëtimit,

“Nëse ne insistojmë që në letërnjoftime të qëndrojë përkatësia kombëtare se jam pjesë e kombit maqedonas, insistoj që ajo të bëhet edhe në dokumentet e udhëtimit dhe nëse vërtetë Zoran Zaev dëshiron që ta bëjë atë, sepse derisa tash në mënyrë brutale disa herë e ka shkelur rregullin për përdorim të flamurit evropian, pse atë nuk e bëri tash të themi dhe të dorëzojë ligjin në Kuvend me flamur evropian që unë të mundem të identifikohem si maqedonas”, tha Mickoski.

Zaev sot deklaroi se nuk ka kthim prapa, se fjala është dhënë dhe argumentet për vendosjen e grafës etnike në letërnjoftime ende qëndrojnë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close