Maqedoni

Mësohet identiteti i banores së vrarë të Gostivarit, i dyshuari në arrati

Dihet identiteti i banores së vrarë të Gostivarit. Bëhet fjalë për Xh.I. nga lagjja Banjeshnicë, ndërsa i dyshuari është bashkëshorti i saj 67-vjeçar Xh.I, i cili është arratisur.

Rastin e ka denoncuar djali i tyre 33-vjeçar, i cili sot në mëngjes rreth orës 6 e kishte gjetur të vrarën në dhomën e fjetjes me lëndime në trup. Sipas informacioneve të para të Prokurorisë, i dyshuari me sëpatë dhe thikë i ka shkaktuar disa plagë nëpër trup.

Fqinjët rreth orës 06:30 kishin dëgjuar britma pas çka kishin ardhur nëpunësit e policisë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close