LajmeMaqedoniTopLajm

Mërgimtarët kaluan 7.500 kilometra nga Nju Jorku në Dibër, për të votuar ndryshimin: Votuam shqip dhe shkëlqyeshëm!

Ylber Pilku është shqiptar nga Dibra që tani e 30 vite jeton në Bruklin të Nju Jorkut. Ai nuk ka përtuar të kalojë gati tetë mijë kilometra, në këtë kohë pandemie, për të ardhur në vendlindje të votojë, ashtu siç kishte premtuar më herët.
“”Erdhëm të votojmë shqip dhe shkëlqyeshëm”, ka thënë Pilku duke apeluar te të gjithë shqiptarët të dalin të votojnë për ndryshim.
“Unë, bashkë me dhjetëra bashkëvendës tjerë nga Dibra bëmë 24 orë udhëtim, në aeroplan e nëpër aeroporte. Ju apeloj juve që keni 5-10 minuta larg vendvotimin të dilni sa më masovisht në zgjedhje”, është apeli i mërgimtarit të njohur dibran.

Related Articles

Back to top button
Close
Close