LajmeSport

Manchester United largohet nga gara për Haaland, kjo është arsyeja

Pavarësisht se është një nga klubet që ka ruajtur interesin më të gjatë për nënshkrimin e Erling Haaland, Manchester United tani nuk janë të interesuar për norvegjezin, me parashikimin që një luftë ofertash do të ndodhë në verë.

Të dy Real Madridi dhe Barcelona janë pozicionuar për të bërë oferta serioze për yllin norvegjez këtë verë, ndërsa Manchester City gjithashtu është lidhur paraprakisht me një lëvizje për golashënuesin.

United, megjithatë, ka parë që lista e tyre e objektivave të ndryshojë për shkak të një sërë faktorësh, jo vetëm ardhja e Cristiano Ronaldos dhe largimi i kolegut norvegjez, Ole Gunnar Solskjaer, si trajner.

Real Madridi dëshiron të krijojë një partneritet të frytshëm midis Haaland dhe Kylian Mbappe duke filluar nga sezoni 2022/23, dhe vetë lojtari mendohet se preferon atë transferim ndaj Barcelonës, pavarësisht deklaratave mjaft të çuditshme nga Joan Laporta.

Ndërkohë, Manchester United ka fusha të tjera të fokusit përpara verës me Ralf Rangnick të dëshpëruar për të zgjidhur problemet e tyre në mesfushë, shkruan Marca.

Krahas transferimeve në mesfushë, sulmuesi i River Plate, Julian Alvarez, është lidhur me një transferim në Manchester në afatin kalimtar të janarit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close