LajmeMaqedoniTopLajm

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim ambasadorin e Greqisë Sh.T. Rusos Kunduros

Kryeparlamentari i RMV, Talat Xhaferi sot ka pritur në takim ambasadorin e Greqisë në RMV Sh.T. Rusos Kunduros me të cilin kanë bashkëbiseduar rreth bashkëpunimit mes dy shteteve dhe diplomacisë parlamentare në avansimin e komunikimit ndërmjet dy Parlameneteve,ka njoftuar kryeparlamentari Xhaferi, përcjell TOP24.

Në takimin protokollar me ambasadorin e Greqisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Sh.T. Rusos Kunduros, biseduam për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve, sidomos për diplomacinë parlamentare dhe avancimin e komunikimit ndërmjet dy Parlamenteve në të gjitha nivelet.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close