LajmeRajonTopLajm

Krasniqi me video-mesazh për Vitin e Ri: Urimet më të përzemërta ua dërgoj luftëtarëve të lirisë që janë në Hagë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar qytetarët nëpërmjet një videomesazhi për Vitin e Ri 2023.

Krasniqi ka deklaruar se se urimet më të përzemërta i ka për ish-krerët e UÇK’së që ndodhen në Hagë, duke shtuar se ata ia dhuruan Kosovës festën më të madhe, raporton Express.

“Me mall e nga larg, edhe këtë vit, urimet më të përzemërta ua dërgoj luftëtarëve të lirisë që tash ndodhen në Hagë, e të cilët ia dhuruan Kosovës festën më të madhe – lirinë dhe pavarësinë, dinjitetin dhe krenarinë. Gëzuar të gjithëve!”, ka thënë Krasniqi.

Related Articles

Back to top button
Close
Close