LajmeSport

KOEMAN: SFIDA ME BAYERNIN E VËSHTIRË

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media.

Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme pasi do të përpiqet të zhbëjë humbjen e shkaktuar nga i njëjti kundërshtar dy vite më parë.

Ai e filloi konferencën duke folur për cilësinë e kundërshtarit të planifikuar për të martën. Ai vlerësoi bavarezët dhe tha se do të ishte një lojë e vështirë.

“Bayerni është një ekip i madh, me lojtarë shumë me përvojë, dhe do të jetë një lojë shumë e vështirë, por ne kemi shpresa të mëdha. Ne luajmë në shtëpi dhe do të përpiqemi të marrim një rezultat të mirë ”, tha fillimisht holandezi.

Kur u pyet për ndryshimet në ekip dhe se si ato do të ndikonin në dinamikën e skuadrës, Koeman tha,

“Ka pasur ndryshime të mëdha në ekip dhe ne kemi nevojë për kohë, por futbolli nuk ju jep kohë.”

Humbja 8-2 e Barcelonës është ende e freskët në mendjen e shumë njerëzve dhe trajnerit iu kërkua të komentonte humbjen katastrofale dy vite më parë.

“8-2? Ka kaluar pak më shumë se një vit që atëherë, lojtarët e vuajtën shumë atë natë. Ne duhet të përgatitemi për lojën dhe të jemi të fortë si ekip. Ne mund ta dëmtojmë Bayernin ”, tha në fund Koeman.

Ndeshja Barcelona-Bayern zhvillohet të martën me fillim nga ora 21:00

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close