KulturëLajmeMaqedoniTopLajm

Kim Memeti në Mal të Zi me ftesë të këshillit kombëtarë të Shqiptarëve të Malit të Zi

Analisti dhe veprimtari nga Shkupi, Kim Memeti përmes një postimi në profilin e tij në FB ka njoftuar pjesëmarrjen e tij në debat në Mal të Zi me ftesë të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi në bibliotekën Ulqini lidhur me temën “a duhet t’i besojmë arsimit sot, shkruan Top24.
“Ishte kënaqësi e veçantë bashkëbisedimi me të pranishmit në këtë ngjarje – sepse për mua gjithmonë kanë qenë shumë të rëndësishme periferitë e shqiptarisë sikurse: Ulqini me rrethinë dhe Lugina e Preshevës.” shkruan Kim Memeti, përcjellë Top24.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close