SportTopLajm

KF Shkendija në pozitën e parë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë

Skuadra e Shkendijës u ngjit në pozitën e parë në tabelë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë. Ky është epilogu pas dy ndeshjeve të sotme nga raundi i pestë në të cilin Shkendija fitoi pikë në Strumica, ndërsa Struga Trim Lum i shkaktoi disfatën e parë Sileks.

Rezultatet:
Belasica – Shkendija 0: 3
Struga Trim Lum – Sileks 2: 0.

Nesër ata luajnë:
Akademia Borec – Pandev
Pelister – GP i Maqedonisë
Renova – Rabotnicki
Vardar – Shkupi. Shkendija kryeson me 11 pikë, Sileks ka 10, Shkupi 10 dhe një lojë më pak, Struga 7

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close