LajmeMaqedoniTopLajm

Kasami pret në takim djalin e veprimtarit Rafi Halili, Shqipdëshmor Halili me rastin e nji vjetorit të vdekjes së veprimtarit Halili

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami përmes një postimi ka njoftuar se ka pritur në takim djalin e veprimtarit të çështjes kombëtare Rafi Halili, Shqipdëshmor Halili të cilin e ka pritur me rastin e një vjetorit të vdekjes së veprimtarit Halili, pëcjellë Top24

” Pa dyshim, vepra e Rafi Halilit është inspirim për të gjithë shqiptarët kudo që jetojnë, për shkak të trimërisë dhe vendosshmërisë së tij në interes të shqiptarëve. Vepra dhe jeta e tij, në veçanti është inspirim edhe për Tetovën dhe vendlindjen e tij. Do ta kujtojmë çdoherë veprën e tij, nëse ai nuk është fizikisht në mesin tonë veprat dhe gjurmët në historinë shqiptare janë të pa harruara.” shkruan Kasami përcjellë Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close