LajmeMaqedoniTopLajm

Kallnik: Banorët thumbojnë kryetarin e Bogovinës, “na mashtruat”

Gjatë një takimi me banorët e fshatit Kallnik kryetari i Bogovinës Besnik Emshiu është përballur me kritika dhe debat të tensionuar rreth ndërtimit të Qendrës Ditore e cila pritet të ndërtohet në mes hapsirës së Shkollës Fillore Dervish Cara në Kallnik dhe Xhamisë së Re të këtij fshati projekt ky që është kundërshtuar nga banorët e këtij vendbanimi. Gjatë debatit një nga baorët ka akuzuar kryetarin e komunës se i ka mashtruar para zgjedhjeve duke premtuar se do ta ndërpresë këtë projekt nëse baorët e këtij vendbanimi nuk e duan shkruan TOP24.

Në redaksinë e portalit TOP24 ka aritur një viedo nga një banorë i cili thotë se eka xhiruar këtë takim me arsyen e vetme se pas çdo takimi me personalitet publike fjalët ndrojnë nga takimi në takim.

Related Articles

Back to top button
Close
Close