LajmeSportTopLajm

Joshua më i sigurtë se kurrë për ri-meç ndaj Usyk

Anthony Joshua u mposht nga ukrainiasi, Oleksandr Usyk pa vendimit të gjyqtarit, në një betejë ku kundërshtari i tij e dominoi thuajse në secilin raund.

Anthony Joshua dorëzoi tre titujt IBF, WBA dhe WBO, por ai është i sigurtë për një ri-meç tjetër me Usyk.

I pyetur nëse dëshiron një rimeç, Joshua tha: “100 përqind. 110 përqind.

“Unë jam gati të kthehem në stërvitje. Për shkak të 12 raundeve, mushkërive të mia dhe gjithçkaje, ishte një 12-raund i mirë, kështu që unë do të jem në një vend të mirë kur të kthehem në stërvitje për të marrë vendin ku ne u la “.

Joshua kërkoi kujdes mjekësor pasi pësoi një ëjnjte në sy, gjë që ai pranon se i kishte kufizuar rëndë shikimin.

“Çfarë shkoi keq? Thjesht duke marrë një humbje, por ne do ta marrim atë siç duhet,” tha Joshua.

“Nga e nënta, nuk mund të shihja në raundin e nëntë. Nuk mund të shihja asgjë në të vërtetë.

“Syri im ishte mbyllur, por ishte një përvojë e mirë, sepse në fatkeqësi, ju vetëm duhet të mësoni të kontrolloni veten, të qëndroni në krye të gjërave. Nuk mund të shihja asgjë, është hera e parë që ndodhi në një luftë.

“Unë jam padyshim i bekuar që punoj me disa lojtarë të mirë gjatë karrierës sime”, përfundoi Joshua.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close