RajonTopLajm

“Jeni në shtëpin tuaj mos u ndjeni të huaj” Lorik Cana u bën thirrje për regjistrim

Legjenda shqiptare e futbollit, Lorik Cana, ka bërë një apel për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, shkruan Zeri.info.

Përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Instagram”, ish-futbollisti shqiptar ka kërkuar nga shqiptarët e Maqedonisë që jetojnë jashtë vendit, që të kryejnë obligimin e tyre në regjistrimin e popullsisë.

“Për të gjithë shqiptarët e Maqedonisë që jetojnë në Diasporë, është shumë e rëndësishme të regjistroheni dhe t’iu tregoni atyre që nuk jeni të huaj në shtëpinë tuaj” – ka shkruar 37-vjeçari./Zëri.info

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close