LajmeMaqedoniTopLajm

Isen Shabani sot nxënësit e shkollave të komunës i dhanë jetë Vrapçishtit i dhanë kuptim 28 Nëntorit

Kryetari i komunës së Vrapçishtit, Isen Shabani përmes një postimi në profilin e tij në FB ka paraqitur festën që komuna e Vrapçishtit dhe ai si kryetar komune në bashkëpunim me shkollën e mesme të Negotinës dhe shkollat follore të komunës së Vrapçsihtit organizuan manifestim në nderë të festës së 28 Nënëtorit me plot program kulturorë dhe artistik, shkruan Top24.

“Festat e ditëve të mëdhaja, si që është 28 Nëntori, u japin shpirt ngjarjeve historike, ndaj edhe me shumë të drejtë, të gjithë shqiptarët e festojnë me krenari, ditën e Flamurit Kombëtar Shqiptar.
Në këtë ditë, ne përkulemi edhe para veprës së atyre që lindën, u edukuan, u rritën dhe u shuan, duke u bërë simbole të krenarisë kombëtare dhe shembuj fymëzimi për gjeneratat e reja.
Urime 28 Nëntorin! 🇦🇱❤️🖤” shkuan Shabani përcjellë Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close