LajmeMaqedoniTopLajm

Faton Ahmeti: Edhè hâna do t’ a dijë, edhè dielli do t’ két pá, e për qark ksaj rrokullije, si Shqypnija ‘i vend nuk ká !

Sekretari i përgjithshëm i BDI, Faton Ahmeti përmes një postimi ka kujtuar festën e madhe të 28 nëntorit e mes tjerash edhe përbmledhjen e aktiviteteve të BDI në ditën e flamurit, shkuan Top24

“Ditën e filluam në Shipkovicë ku u shpalos busti i dëshmorit Xhemil Abdurahmani, më pas vijuam në fillimin e punimeve të kampusit universitar “Nënë Tereza” në Shkup, për të vazhduar me Akademinë solemne, të organizuar nga Kryetari z. Ali Ahmeti. Në Sllatinë përuruam sallën e re sportive, ku ndoqëm programin e pasur të nxënësve të shkollave fillore komunale. Në Sllatinë vizituam familjen e dëshmorit të kombit Burim Huseini. Ditën e përfunduam me pjesëmarrje në pritjen e organizuar nga Ambasada e Shqipërisë, dhe Ambasadori, z. Fatos Reka.” shkaun Ahmeti, përcjellë Top24.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close