LajmeMaqedoniTopLajm

Ilire Dauti: Taravari nuk është në rrjedha, propozon futjen e pakicës Bullgare kur kjo është e garantuar me propozimin francez që ASH e mbështeti

Nënkryetarja e Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti ka folur për programin e kryetarit të vetshpallur për president ish kryetarin e ASH-së, Arben Taravari për të cilin thekson se nuk është rrjedha, i cili në programin e tij si kandidat për president propozon futjen e pakicës Bullgare kur kjo është e garantuar me propozimin francez që ASH e mbështeti dhe tani më këtë të gjithë partitë e kanë pranuar si kushti kryesor për hapjen e negociatave, shkruan Top24

Related Articles

Back to top button
Close
Close