LajmeMaqedoniTopLajm

Ilir Hasani: Hapja e kufijve me shtetet fqinjë nuk do të ndikoj në rritjen e numrit të infektuarve me COVID-19

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani tha se në mbledhje është diktuar hapja e kufijve dhe se kjo ka qenë një nismë e përbashkët.
“I diskutuam në mënyrë shumë të sinqertë argumentet të cilët flasin për mbajtjen e kufirit mbyllur në ditët e sotme dhe kjo nuk do të na përmirësonte gjendjen me COVID-19 gjatë ditëve të ardhshme”, tha Hasani.

Sipas tij, lëvizja e qytetarëve mes kufijve nuk do të riste numrin e të infektuarve dhe se kjo është dëshmuar me rastin me Shqipërinë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close