MaqedoniTopLajm

Hoxha: Mickoski po pozicionihet hapur kundër shqiptarëve

Arjanit Hoxha nga Lëvizja Besa ka reaguar ndaj deklaratës së liderit të opozitës maqedonase Hristijan Mickoski duke theksuar se ai kështu po pozicionet kundër shqiptarëve.

“Nëse analizon me vëmendje deklaratat e kryetarit të VMRO-DPMNE: njëherë propozimi i modelit të Kushtetutës kroate dhe tani kërkesa e tij për një qeveri te unitetit maqedonas, lë të nënkuptohet se ai po pozicionihet shumë hapur kundër shqiptarëve si populli i dytë më i madh në vend.

Me këtë mendësi politike për të kthyer majorizimin ndaj shqiptarëve në shtet, nuk e di se cilët shqiptarë do ti gjen për të qeverisur vendin në rast se ndonjëherë merr mandatin për qeverisje, a besoj të jetë i vetdijshëm se pa shqiptarët ai nuk mund të qeverisë me shtetin.

Related Articles

Back to top button
Close
Close