LajmeRajonTopLajm

Hoti konfirmon vizitën zyrtare të delegacionit amerikan

Ditën e sotme një delegacion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të vizitojë Kosovën për të ‘jetësuar” marrëveshjen e arritur në Uashington me 4 shtator midis Kosovës dhe Serbisë.

Ky delegacion do të ketë një takim zyrtar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti në orën 18:30.

Takimi pritet të zgjasë për rreth 2 orë dhe më pas parashikohet të ketë një konferëncë të përbashkët për shtyp për 20 minuta.

Top Channel

Related Articles

Back to top button
Close
Close