LajmeMaqedoniTopLajm

Grubi: Duke qenë pjesë e “Frontit Europian”, dëshmojmë se jemi pro BE-së dhe larg politikave destabilizuese të Moskës

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në eventin e Klubit për Debat Politik me temë “Maqedonia e Veriut – sot dhe nesër”, u shpreh se të gjitha partitë pro europiane janë të mirëseardhura në këtë front.

“Në frontin për Europë duhet të bëhët pjesë të gjithë partitë politike që kanë frymë zhvillimore pro BE. U munduan 20 vite ta mundin BDI-në dhe nuk ja dolën, eja të bëhemi bashkë dhe të shkojmë në Europë të mos ngecim si me samitin e Bukurështit 15 vite… Të gjithë bashkë BDI, ASH, BESA, AA etj… të përcaktohemi se jemi pro Europë dhe larg Moskës”, tha Grubi.

Related Articles

Back to top button
Close
Close