LajmeMaqedoniTopLajm

Grubi ashtu siç premtuam para 5 ditësh sot përfundoi asfaltimi i parkungut të Poliklinikës në Saraj

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi përmes një postimi në profilin e tij ka njoftuar se kanë përfunduar punimet rreth ndërtimit të poliklinikës në Saraj respektivisht parkingut, me çka përmbyllen aktivitetet për vënionen në funksion të kësaj poliklinike, shkruan Top24

Ashtu siç edhe premtuam para 5 ditëve, ja dhe përfundimi i asfaltimit të parkingut dhe zonës përreth Poliklinikës së re në Saraj nga aneksi i kontratës së nënshkruar që nuk ishte paraparë në projektin bazë.

Me këtë, përfundojnë të gjitha punimet për vendosjen në funksion të Poliklinikës në Saraj, që do të jetë në shërbim të qytetarëve.
Tashmë objekti do t‘i dorëzohet ministrisë së Shëndetësisë dhe Shtëpisë së Shëndetit për t’i vendosur të gjitha pajisjet e siguruara.

Related Articles

Back to top button
Close
Close