LajmeMaqedoniTopLajm

Gashi: “Ku e kisha idenë se harrova” (VIDEO QESHARAKE)

I ftuar në Televizonin 21 lideri i Alternativës Afrim Gashi ka qenë tërësisht i shpërqendruar aq sa gafat e tij janë bërë kaq virale në rrjetet sociale informon TetovaSot.

Gazetari i bën pyetje për numrat dhe rreth asaj sa deputet mund të marrin si parti ,Gashi në fillim mundohet të përgjigjet se në këtë shtet numrat si janë ne jemi gjithë evident se kush përafërsisht sa deputet mund të marrin dhe mund të gabojmë në pak numra por pak a shumë dihet.

Por i pyetur sa i merrni si koalicion ai thotë se nuk e kemi menduar kur vetëm pak më lartë tha se dihet pak a shumë.

Pastaj kërkon nga gazetari vetëm t’a shpjegojë idenë derisa e pyet :Ku e kisha idenë se harrova?! Pra Gashi harron se ideja ishte te formimi i qeverisë dhe numrat.

Afrim Gashi shkon edhe më tej kur thotë se pa juve dhe bashkë me juve do t’a bëjmë fitoren e madhe.Gazetari e pyet nëse e ka thënë këtë gjatë fushatës,e demanton por më pas incizimet e nxjerrin komplet “out”.

Kjo gafë nuk ka asnjë kuptim logjik ,aq më tepër kur këtë e thotë një lider politik i dezorientuar tërësisht .Lojtës Videosh

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close