LajmeRajon

Forca te shumta të policisë mbrojnë Kurtin e Vjosën, të padëshiruar në Drenicë

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti po mban tubim elektoral në Skenderaj. Por atje, kandidatit të VV’së për kryeministër i është dashur mbrojtja nga Njësia Speciale e Kosovës.

Në pamjet që ka siguruar media shihet se tubimi i Kurtit është ruajtur nga Njësia Speciale.

Skenderaj njihet historikisht që ka përkrahur Partinë Demokratike të Kosovës, por si duket nuk e kanë disponimin e mirë që në qytet të tyrin të vije Albin Kurti.
Qytetarë të shumtë kanë brohoritur Thaçi, Thaçi dhe UÇK.

7

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close